PARKE İŞLERİ

LAMİNANT PARKE

Laminant parke sıkıştırılmış odun talaşı üzerine reçine emdirilmiş kağıt baskı ile kaplama işlemidir.en üst tabakasına da cila yapılmıştır.kısaca sunta yada mdf yüzeylerinin desenli kağıt ile kaplama işlemidir.istediğiniz renk ve desende yapılabilmektedir.katmanları şöyledir.


üst cila katmanı
reçine emdirilimiş kağıt tabaka
HDF tabakası (sıkıştırılmış odun talaşı)
denge kağıdı
ana kısım olan HDF tabakası kimyasallar ve yapıştırıcılarla karıştırılmış,yüksek sıcak ve basınç altında preslenerek oluşturulmuş bir malzemedir.fiyatı ve güzel görüntüsü ile çoğu kişinin tercihi haline gelmiştir.yeniden cilalama işlemi bu parkede yapılamaz.üreticiler bu parkelere 5-20 sene arasında garanti vermektedirler.


LAMİNE PARKE

Lamine parke ise %100 ağaçtan üretilmektedir.laminant partkedeki gibi preslenmiş odun talaşları kullanılmaz.ana madde olan ağaç olduğu gibi kullanılır.3 katmandan oluşmaktadır.

üst katman 3-6 mm
orta katman 8-10 mm
alt katman 2-3 mm

bu katmanlar birbirine 90 derece dik gelecek şekilde yerleştirilir ve böylece dayanıklılığı arttırılır.üst katman 4-5 mm ağaç olduğu için tekrar cilalama işlemi yapılabilir.yerden ısıtmaya çok uygundurlar.fiyatları laminant parkeye göre pahalıdır ama ömür boyu garanti verilmektedir.eğer mali durumunuz iyi ise tercihinizi lamine parkeden kullanmanızı tavsiye ederiz.